Atrakcje turystyczne na Ko Samui - Tajlandia

Wyspa Ko Samui to wyspa położona w południowej Tajlandii, w Zatoce Tajlandzkiej. Całkowita powierzchnia wyspy to około 280km2 co czyni ją trzecią co do wielkości wyspą w kraju. Najwyżej położony szczyt wyspy Ko Samui znajduje się na wysokości 635m nad poziomem morza. Wyspa Ko Samui stanowi część morskiego parku narodowego który obejmuje pobliskie rafy koralowe. Szacuje się że rocznie wyspę odwiedza ponad 1,2 miliona turystów.

Narodowy Park morski Ang Thong

Narodowy Park Morski Ang Thong to dziewiczy archipelag 42 wysp w Zatoce Tajlandzkiej. Posiada wysokie wapienne góry, gęstą dżunglę, piaszczyste plaże, wodospady oraz ukryte zatoczki i jeziora do zwiedzania. Chroniony obszar o powierzchni ponad 100 km2 lądu i morza charakteryzuje się bogatą bioróżnorodnością. Nurkowanie z rurką, piesze wędrówki, kajakarstwo morskie, nurkowanie i po prostu relaks to główne atrakcje Ang Thong. Większość odwiedzających Ang Thong przyjeżdża na jednodniową wycieczkę lub czarter łodzi z Ko Samui lub Koh Phangan. Dla tych, którzy chcą zostać na noc, na Koh Wua Ta Lap dostępne są proste bungalowy i namioty kempingowe. W siedzibie Parku znajduje się również prosta restauracja. Mimo rosnącej popularności wyspy zachowały swój dziewiczy wygląda

Świątynia wielkiego Buddy

Świątynia Wielkiego Buddy znajduje się na małej skalistej wyspie w północno-wschodnim rogu Koh Samui. Znany lokalnie jako Wat Phra Yai, jego złoty, 12-metrowy posąg siedzącego Buddy został zbudowany w 1972 roku i pozostaje jedną z najpopularniejszych atrakcji wyspy. Wielkiego Buddę można zobaczyć w odległości kilku kilometrów i często jest to pierwszy punkt orientacyjny, który ludzie widzą, gdy przybywają na wyspę Ko Samui samolotem. Wielki Budda siedzi w postawie Mara, z lewą dłonią do góry opartą na podołku, a prawą skierowaną w dół, z palcami zwisającymi nad kolanem i ocierającymi się o ziemię. Przedstawia czas podczas podróży Buddy do oświecenia, w której skutecznie ujarzmił pokusy i niebezpieczeństwa narzucone mu przez diabelską postać Marę, medytując i zachowując spokój. Poza jest symbolem niezłomności, czystości i oświecenia.

Wioska rybacka

Wioska rybacka Samui to historyczna część Bophut, z budynkami w stylu rustykalnym mieszczącymi butiki, modne restauracje i niewielki wybór hoteli położonych wzdłuż wąskiej ulicy Beach Road. W każdy piątek cały obszar staje się miejscem targu, który przyciągając ogromną liczbę kupujących z całej wyspy ze względu na niesamowitą różnorodność towarów. Ta stara część plaży Bophut oczywiście bierze swoją nazwę od faktu, że kiedyś była domem dla kwitnącej społeczności rybackiej. Rybacy ruszyli dalej i główne molo zawaliło się, ale stare drewniane sklepy pozostały, a między wieloma z nich biegnie labirynt wąskich uliczek, co nadaje wiosce czarujący, stary wygląd.

Plaże na Ko Samui

pl_PLPolski